Nejudrumas ir jo pasekmės

PASAULIS NUSTOJO JUDĖTI. NEJUDRUMAS – PASAULINIO MASTO EPIDEMIJA, SUKELIANTI LĖTINES LIGAS IR TAMPANTI ANKSTYVŲ MIRČIŲ PRIEŽASTIMI.

Nejudrumo pasekmės:

  • Nutukimas
  • Cukrinis diabetas
  • Širdies ir kraujagyslių ligos
  • Osteoporozė
  • Vėžys

Vis dažniau vaikams nustatoma diagnozė – antsvoris, nutukimas, to priežastis – mažėjantis vaikų judrumas. Nejudriems vaikams nutukimo rizika padidėja 2 kartus. Ryškėja tendencija, kad antsvorio turintys vaikai užauga ir tampa antvorio turinčiais suaugusiais, kurių vaikai taip pat turi antsvorio. Šeimos socialiniai – ekonominiai veiksniai lemia fizinį aktyvumą. Vaikystėje formuojasi vaikų įpročiai, tad šeima daro itin didelę įtaką vaikų fizinam aktyvumui bei sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui. Nustatyta, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurių tėvai nesportuoja, sekdami tėvų pėdomis, taip pat nesirinks aktyvaus gyvenimo būdo.

 

LIETUVOS MOKINIŲ FIZINIS AKTYVUMAS PASKUTINIUS 10 METŲ TIK MAŽĖJA!
MOKYKLOSE PER SILPNA SKATINIMO SISTEMA - SPORTINIS PASIRENGIMAS VERTINAMAS BALAIS, O TAI VISIŠKAI NEMOTYVUOJA VAIKŲ SPORTUOTI.
AIKAI IR PAAUGLIAI TURĖTŲ BŪTI FIZIŠKAI AKTYVŪS KASDIEN PO VIENĄ VALANDĄ AR DAUGIAU, TAČIAU TIEK FIZIŠKAI AKTYVŪS BŪNA MAŽIAU NEI PUSĖ 11-15 METŲ PAAUGLIŲ.

ANTSVORIO IR NUTUKIMO PROBLEMŲ TURINČIŲ ŽMONIŲ JAU VIRŠ 2 MLRD.

Jei fizinis aktyvumas padidėtų 10%, būtų galima išvengti 533 000 mirčių per metus, o jei fizinis aktyvumas padidėtų 25%, būtų galima išventi 1,3 milijono mirčių.

KASMET EUROPOS REGIONE DĖL NEPAKANKAMO FIZINIO AKTYVUMO MIRŠTA 600 TŪKST. ŽMONIŲ IR APIE 1 MLN. ŽMONIŲ KASMET MIRŠTA DĖL ANTSVORIO BEI NUTUKIMO.