Ar žinai mamos mėgstamiausią vaikystės žaidimą?

04 Bal

Ar žinai mamos mėgstamiausią vaikystės žaidimą?

Asociacija „Sportas visiems“ kviečia prisiminti mėgstamiausią vaikystės žaidimą. Jau trečius metus asociacija įgyvendina socialinę iniciatyvą Judėkim.lt ir šiemet kviečia prisiminti smagų aktyvų žaidimą – šokinėjimą guma.

„Visi žinome, kad augančiam organizmui judėti tiesiog būtina, o situacija ir statistika šiuo klausimu, deja, atrodo liūdnai. Mažėjantį judrumą, o ypač – vaikų, drąsiai galime vadinti pasauline epidemija. Šiandieninių vaikų laisvalaikį tiesiog okupavusios išmaniosios technologijos ir kompiuteriniai žaidimai, vaikai juda labai mažai - visi tiesiog „sulindę į telefonus“. Tad šiuo projektu norim paskatinti vaikus iš naujo atrasti judrius žaidimus, džiaugtis judėjimu,“ - teigia projekto Judėkim.lt iniciatorius Algis Bronislavas Vasiliauskas, asociacijos prezidentas.

„Išsikėlėme tikslą vaikus iš naujo užkrėsti šokinėjimo guma virusu arba sugrąžinti „šokinėjimo madą“ kaip tai patys darėme mokykloje per pertraukas, namuose ar vasarą lauke. Siekiame sugrąžinti kiemo žaidimų tradicijas, kai judriems žaidimams vaikai išnaudodavo kiekvieną laisvesnę akimirką,“ - pabrėžė Giedrius Grybauskas, vienas iš projekto koordinatorių. –„Tikimės, kad ši iniciatyva suartins vaikus su tėvais, paskatins šeimos narius praleisti daugiau laiko kartu ir tėvai prisimins savo vaikystės žaidimus“.

Socialinė iniciatyva Judėkim.lt, skirta vaikų nejudrumo prevencijai,organizuojama jau trečią pavasarį. Kasmet organizuojamas konkursas „Mano klasės mankšta“ – dalis Judėkim.lt iniciatyvos, sulaukė nemažo moksleivių susidomėjimo. Per dvejus metus konkurse dalyvavo daugiau nei 200 mokyklų iš įvairiausių šalies miestų ir miestelių.

Šiais metais Judėkim.lt organizatoriai atsigręžė į pačius jauniausius ir kviečia visus 1-5 klasių moksleivius dalyvauti konkurse „Mano klasės mankšta“. Klasės suburta komanda turi mankštintis, nufilmuoti savo klasės mankštą bei ją užregistruoti projekto tinklapyje judekim.lt.

Dalyvių mankštas vertins ne tik profesionalūs sportininkai olimpiečiai Henrikas Žustautas ir Airinė Palšytė, bet bus atsižvelgta ir į moksleivių kūrybingumą bei mankštų originalumą, tad mankštos sulauks ir aktoriaus Jokūbo Bareikio vertinimo. Nugalėjusi klasė laimės savaitgalio kelionę į Palangą, kur savo mankštą demonstruos sporto festivalio „Sportas visiems“ dalyviams.