Rūpinkis savo šeima

PAGAL STATISTIKĄ, TĖVAI SU VAIKAIS PRALEIDŽIA GĖDINGAI MAŽAI LAIKO IR JIEMS SKIRIA TIK 7 MINUTES PER DIENĄ.

O kiek laiko skiriate naujienų skaitymui internete, nereikšmingiems pokalbiams telefonu, apsipirkinėjimui, stovėjimui kamščiuose? Išjunkite vakare kompiuterį ir naujienų portalus, juk per dieną žinias perskaitėje jau penkis kartus. Neužsidarykite virtuvėje, gamindami vakarienę, leiskite vaikams padėti. Žaiskite ir judėkite kartu su vaikais, skirkite jiems daugiau dėmesio, mažindami laiką ne itin svarbiems darbams ar juos atlikdami kartu su vaikais. Pradėję nuo vieno ar poros siūlomų būdų, išbandykite ir kitus, pamažu juos įtraukdami į savo šeimos kasdienį gyvenimą.

PAMATYSITE, TAI NĖRA TAIP SUNKU, KAIP GALI ATRODYTI IŠ PIRMO ŽVILGSNIO!

  1. 1Net neįsivaizduojame, kiek judame, valydami namus! Tuo metu, kai valome namus, daugiau vaikštome, atliekame kėlimo ir tempimo pratimus. Įtraukite šeimos narius atlikti namų ruošos darbus. Mažyliai, sekiodami tėvams iš paskos su šluoste rankose, ne tik judės, bet ir tuo pačiu išmoks tvarkos!
  2. 2Pavasarį, vasarą ir rudenį sode pats darbymetis – pasidalinkite darbais su šeimos nariais ir judėkite visi kartu. Atliekant įvairius sodo darbus ne tik daugiau judėsite, bet ir praleisite laiką gryname ore. Mažesniems patiks kartu kapstytis darže, rinkti obuolius ar laistyti gėles, o vyresnieji šeimos nariai gali stumti žoliapjovę. Dirbant sode visiems kartu bus ne tik greičiau, bet ir daug smagiau!
  3. 3Naminio gyvūnėlio išvedimas į lauką – vieno šeimos nario pareiga? Pasivaikščiojimą su šunimi paverskite visos šeimos vakarinio pasivaikščiojimo ritualu. Gyvūnas bus laimingas, šeima judės gryname ore ir praleis daugiau laiko kartu!
  4. 4Jei neturite šuns, kurį galėtumėte išvesti į lauką, tiesiog eikite į parką pasivaikščioti su šeimos nariais. Praleisite daugiau laiko kartu ir judėsite lauke!
  5. 5Planuokite aktyvias šeimos išvykas dviračiais, baidarių žygius, vykite uogauti bei grybauti į mišką, maudykitės ir plaukiokite ežeruose ar upėse. Geros emocijos ir smagiai praleistas laikas kartu su šeima – garantuotas!
  6. 6Atostogaudami prie jūros negulėkite – vaikščiokite pakrante, statykite smėlio pilis kartu su mažyliais, bėgiokite, leiskite aitvarus, žaiskite paplūdimio tinklinį. Taip paleistas laikas prie jūros visai šeimai bus linksmesnis ir įsimintinesnis nei tik kaitinimasis prieš saulę.
  7. 7Apsipirkinėjimą paverskite dar vienu šeimos pasivaikščiojimu. Jei parduotuvė netoliese, ne važiuokite, o eikite. Planuojate įsigyti daugiau pirkinių? Šeimos nariai – puikūs talkininkai, kurie padės parsinešti pirkinius. Jei parduotuvė yra toliau ir į ją reikia važiuoti, automobilį palikite stovėjimo aikštelės pakraštyje, toliau nuo pagrindinio įėjimo – ten dažnai būna daugiau laisvų vietų, tad nereiks vargti parkuojant automobilį, o taip pat pasivaikščiosite.
  8. 8Mėgstate važinėti liftu? Pamirškite šį pomėgį ir lipkite laiptais. Lipdami laiptais su vaikais suorganizuokite konkursą, kas pirmasis užkops ir pasieks tikslą. Nė nepajusite, kaip laipiojimas laiptais taps įpročiu ir nė nebesinorės kilti liftu.
  9. 9Idėja šeimos šventėms - gimtadienius švęskite aktyviai leisdami laiką. Surenkite šeimo badmintono, futbolo varžybas, vykite į dviračių žygį ar pan. Jei oras netinkamas veiklai gryname ore, namuose surenkite šokių vakarėlį! Įsijunkite mėgstamos muzikos ir šokite kartu su vaikais, išmokykite juos šokių žingsnelių ar tiesiog linksmai pajudėkite.
  10. 10Ribokite laiką, praleidžiamą prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano. Vietoje to, praleiskite laiką su vaikais, pažaiskite judrius žaidimus, užsiimkite visiems malonia veikla. Po kurio laiko nustebsite, kaip tiek daug laiko surydavo televizorius ir kiek daug galite nuveikti vietoje televizijos žiūrėjimo.