Apie projektą

Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, vienijanti visuomenines kūno kultūros, sporto ir turizmo organizacijas, plėtojančias sveikatą stiprinančią kūno kultūrą ir mėgėjų sportą, inicijuoja visuotinį socialinį projektą „Judėkim.lt“.

Projekto tikslas - paskatinti visuomenę, o ypač tėvus, auginančius mažus vaikus, daugiau judėti ir rodyti aktyvaus gyvenimo būdo pavyzdį vaikams.

Nejudrumas tapo pasaulinio masto epidemija, kuri sukelia lėtines ligas ir tampa anktyvų mirčių priežastimi. Vis dažniau vaikams tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje nustatoma diagnozė – antsvoris, nutukimas, to priežastis – mažėjantis vaikų judrumas.

Pagal 1994-2010 atliktą tyrimą, Europoje esame ketvirti nuo galo pagal moksleivių fizinį aktyvumą. Labiau šokiruoja ne tiek patys skaičiai, o tai, kad tendencijos nesikeičia ar keičiasi į dar blogesnę pusę.

Eurobarometro duomenimis, sportas ir akvyvi veikla visiškai nedomina 44% lietuvių. Dažniau nei kas antras suaugęs žmogus Lietuvoje (60%) turi antsvorį. Visame pasaulyje tame tarpe ir Lietuvoje, ryški tendencija, kad nejudrių tėvų vaikai seka tėvų pėdomis ir nesirenka aktyvaus gyvenimo būdo.

Kertinis vaidmuo, formuojant vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius, tenka tėvams. Būtent šeimoje, o ne mokykloje ar darželyje vaikams įskiepijami pirmieji aktyvaus gyvenimo įpročiai. Judėkim.lt yra pirmoji iniciatyva, kuri akcentuoja tėvų ir vaikų bendravimo modelį, sprendžiant nejudrumo problemas.